שנים ארוכות של איסוף תחתיות/כוסות ושלטי בירה מכל העולם הובילו את עמית מלצר להיות אספן אדוק ומבשל בירה עצמאי. את חלומו הגדול מגשים עמית השנה כמנהל מסעדת ה"פפה" במקביל לאוקטוברפסט העולמי ומשיק את "פסטיבל הבירות של מלצר" במסעדה.

את חלומו הגדול מגשים עמית השנה כמנהל מסעדת ה"פפה" במקביל לאוקטוברפסט העולמי ומשיק את "פסטיבל הבירות של מלצר" במסעדה

מסעדת הפפה היושבת על חוף ראשון הפכה בשנים האחרונות לאחת המסעדות שמוכרת הכי הרבה בירות בוטיק בארץ, בעיקר בזכות העובדה שמנהלה החדיר את התרבות של אכילת דגים ושתיית בירה. בכל חודש אוקטובר המסעדה תלבש חג ומלבד אוירת בירגארדן קסומה בה עוצב המקום, יוכלו סועדי הפפה ליהנות מ-20 סוגי בירות בוטיק מגוונות מהחבית שהגיעו הישר מסקוטלנ, אנגליה, גרמניה, בלגיה ויוגשו במחיר אחיד של 25 ₪ לשליש ו-29 ₪ לחצי.

בגזרת הספיישלים – כיאה לאוקטובר פסט המסורתי שף המסעדה ליאור אברהם רקח לכבוד חודש החגיגות תפריט מותאם הכולל ורסיות של נקניקיות פרימיום,תבשילים וספיישלים טבעונים.

למשל, נקניקיות צ'וריסו עגל פרימיום 360 גר (109 ש"ח) כולל 2 שלישים לבחירה או לחמניות באן עם טופו במרינדה בשמן עמוק (99 ש"ח) כולל 2 שלישים או מיטבול – לרציניים בלבד!!! 300 גר של אנטריקוט טחון ושומן כבש על מצע פירה חרדל בליווי שמנת פלפלת (139 ₪ כולל שני שלישים לבחירה).

עוד בפסטיבל:
• "מידת שפיץ" (100 מ"ל) וגם ליטר !!!!!
• מסלול שפיצים – מסלול ללא הגבלה
• תצוגה ומכירה של פרטי אספנות
• הרכבי ג'אז מעולים לקבלת שבת (הזמנת מקום מראש בלבד)
• תחרויות נושאות פרסים

מסעדת הפפה הטיילת 17 ראשון לציון טלפון 03-9414151 שלוחה 3
פתוח ראשון עד שבת מהשעה 12 בצהריים עד 23:00

תגובות

תגובות

הערה 1

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here