ראית טבעת מדהימה על אצבעה של חברה, ואת מרגישה שאין שום סיכוי שאותה הטבעת בדיוק לא תשב על יד ימינך כבר בשבוע הקרוב. מן הסתם, זוהי תחושה שכל אישה מכירה, ולא פחות מכך גם גברים הנחשפים לתכשיט עדין שמעניק שיק וסטייל לגבר אחר. אלא שזוהי בדיוק הדרך הגרועה ביותר לבחור תכשיטים, וככל שזה תלוי באמיר אסל, בעלי תכשיטי הנסיכה בקניון הזהב בראשון לציון, כל רכישה של תכשיט מסיבה זו היא בזבוז משווע של כסף. "יש דבר כזה תכשיט יפה, אבל אין דבר כזה תכשיט יפה לכולם. לכל אחד יש את התכשיטים המתאימים לו, וישנם גם תכשיטים שנחשבים ליפים ואטרקטיביים מאוד, אבל מאוד לא מתאימים לאנשים מסוימים, לאסתטיקה שלהם או לפנימיות שלהם", מסביר אסל.

חיבור אסתטי כלפי חוץ, חיבור נפשי אישי כלפי פנים

"תכשיטים הם למעשה קישוטים שאנו מעטרים בהם את עצמנו. מן הסתם, התכשיטים שאנו עונדים מיועדים לייצר אפקט אסתטי כלשהו שבו אנו מעוניינים, אבל מעבר לכך, כל תכשיט יוצר גם אפקט רגשי, מספר עלינו סיפור וגם משפיע על הפנימיות שלנו עצמנו", מסביר אסל. "יכול בהחלט לקרות מקרה בו את רואה טבעת עבה וגדולה בעיצוב מרשים מאוד על אצבעה של חברתך, אך אם תענדי אותה את בעצמך, תרגישי שמשהו לא מסתדר לך, שאת לא מרגישה עם זה בנוח, ולא משנה כרגע עד כמה זה יפה או לא יפה לך מבחינה אסתטית". את הסיבה שבגינה אנשים נוטים לקנות תכשיטים שאינם מתאימים להם, תולה אסל בעניינים אנושיים טבעיים כמו קנאה, התלהבות, רצון לבלוט, רצון להיות כמו אחרים וכן הלאה, אבל לא פחות מכך בתרבות האופנה שמנסה להכתיב לנו מה נכון ומה לא נכון לנו.

זהות עצמית – רשימת הקניות שצריכה להנחות אתכם ברכישת תכשיט

"העניין של זהות עצמית הוא עניין שמעסיק אותו מאוד בכל יום שאני עומד מאחורי הדלפק של תכשיטי הנסיכה. בסופו של דבר, הסטייט אוף מיינד הטוב ביותר להגיע איתו לחנות תכשיטים הוא סטייט אוף מיינד של בטחון בזהות האישית שלנו, בטחון בידיעה מה טוב ומה לא טוב לנו, מה מתאים ומה לא מתאים לנו ומה גורם לנו להרגיש בנוח או לא בנוח", מסביר אסל. "אחרי שנים של עבודה בעולם התכשיטים, אני כבר יודע לזהות האם הלקוח שעומד מולי נמצא בסטייט אוף מיינד הזה, ואם התשובה היא שלילית, עוד לפני שאני מציג לו תכשיט אחד, אני מנסה קודם כל לבנות אצלו את הבטחון הזה, לחבר אותו עם עצמו ועם מה שהוא אוהב ולא אוהב. בעיניי, זהו המפתח לרכישה מוצלחת של תכשיטים, ולמעשה של כל פריט שאנו קונים לעצמנו, למען עצמנו".

תכשיטי הנסיכה – הצלחה שיש לה גם סוד

אם אתם מתגוררים בראשון לציון, השם תכשיטי הנסיכה כנראה לא זר לכם, וכששומעים את הגישה המקצועית שמנחה את הבעלים, אמיר אסל, אפשר להבין גם למה. החנות שזכתה לתדמית של 24 קראט עם סטייל, נחשבת לחנות שאליה מגיעים נשים רבות לרכישת תכשיטים, בדיוק עם אותה הרגשה שאיתה הן מגיעות אל הקוסמטיקאית או הספר שלהן. "אני פשוט אוהב לעבוד עם תכשיטים ועם אנשים", מסביר אסל, "והלקוחות שלי יודעים להעריך את זה. זה עוזר להם, פשוטו כמשמעו, למצוא את התכשיט המדויק שהם מחפשים, מתוך מבחר של מאות ואלפי דגמים שונים. אין יותר מאושר ממני כשלקוח יוצא מהחנות שלי עם קצת פחות כסף בכיס, אבל עם הרבה יותר שמחה בלב ותחושה של שלמות בנשמה. זה המבחן שלי, ונדמה לי שאני עומד בו יפה".

 

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here