3160 ילדי כיתות א' צעדו הבוקר לבתי הספר וחזרו על המשפט המוכר "שלום כיתה א'". צמרת העירייה סיירה בין בתי הספר והגנים ובירכה את התלמידים לשנת לימודים פורייה, מוצלחת ולא פחות חשוב בימים אלו- שקטה. למעלה מ-47 אלף תלמידים החלו את שנת הלימודים ביותר מ-450 מוסדות חינוך בעיר.

למעלה מ-17 אלף תלמידים פתחו את השנה ב-17 בתי ספר על יסודיים ולמעלה מ-19 אלף תלמידים ב-50 בתי ספר יסודיים. 10,571 ילדים פתחו את השנה ב- 376 גני ילדים.

מלבד כ-112 מאבטחים של מוסדות החינוך שקיבלו את פני התלמידים, הצטרפו גם 85 פקחים מהחברה לבטחון ומעבירי דרך ואפילו שחקני כדור יד של מכבי ראשון לציון שהשכימו והתייצבו בצמתים ובכניסות לבתי הספר.

למעלה מ-47 אלף תלמידים פתחו את שנת הלימודים ב-75 בתי הספר ולמעלה מ-370 גני הילדים בעיר, מאות מאבטחים, פקחים, שוטרים, חיילים ומתנדבים ליוו את התלמידים במעברי החצייה ובכניסה למוסדות החינוך

החינוך ימשיך גם השנה לקבל תוספת משמעותית בהיקף 27.5 מיליון ש"ח דבר שמזניק את ההשקעה בתלמיד ל-4700 ש"ח. רק לפני כעשור עמדה ההשקעה לתלמיד על 1600 ש"ח בלבד. מדובר אפוא בזינוק של יותר מ-290% תוך עשור. בעירייה מסבירים כי קיים קשר ישיר בין הגדלת תקציב החינוך לנתוני מערכת החינוך בעיר. נזכיר כי לאחרונה פורסמה הזכאות לבגרות לפיה ראשון לציון ניצבת בראש שבע הערים הגדולות עם 82% בזכאות בקרב הלומדים בעיר. כמובן שאחוז הזכאות המתייחס למתגוררים בעיר גבוה יותר ועומד על 83.1%. זאת לעומת אחוז זכאות של 61.63% רק לפני שמונה שנים. עלייה דרמטית של 21.47%.

במהלך חופשת הקיץ השקיעה עיריית ראשון לציון סכום של כ- 40 מיליון שקלים בשיפוצי קיץ. בסך הכל הושקעו בשמונה השנים האחרונות כרבע מיליארד שקלים רק בשיפוץ ושדרוג מבני חינוך בחודשי הקיץ. השיפוצים במוסדות החינוך השנה הן חלק מהתכנית שגובשה על ידי מנהל שפ"ע ומנהל החינוך, ובהובלת מנכ"ל העירייה, חיים גליק. תוכנית שתיתן מענה ארוך טווח לבעיות הפיזיות במוסדות החינוך בעיר.

צילום: יוסי אלטרמן

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here