זו אינה הפעם הראשונה שבכירים בעירייה מתקדמים לתפקידים בכירים במפה הארצית, ובכל פעם זו תעודת כבוד לעיר. ד"ר שוש נחום, ראש מינהל החינוך בעיריית ראשון לציון בשבע השנים האחרונות נבחרה לסמנכ"ל בכיר וראש המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. ראש העירייה, דב צור, בירך את נחום על היבחרה ואמר "אנו מאחלים לד״ר שוש נחום הצלחה רבה. אנו רואים בבחירתה אישור להצלחה הגדולה של מערכת החינוך בראשון לציון שבראשה עמדה בשבע השנים האחרונות. אין לי ספק שהיא תהווה תרומה עצומה לילדי המדינה כולה".

במהלך תפקידה, נרשמו הישגים חסרי תקדים במערכת החינוך העירונית. אחוז הזכאות בשנה החולפת עמד על 76.6%, הגבוה מבין שמונה הערים הגדולות בישראל. ההישג מתעצם עוד יותר כאשר רק לפני תשע שנים עמד אחוז הזכאות לבגרות על 61.63% ומאז עולה בקביעות. למעשה, חצי מהמקיפים בעיר חצו את 90% זכאות לבגרות, כאשר שניים מהם עברו את ה-98% זכאות.

מן העבר השני- בתחום הנשירה, מערכת החינוך בראשון לציון נלחמה על כל תלמיד והעיר ניצבת כיום על אחוז הנשירה הנמוך ביותר מבין הערים הגדולות העומד על 0.65% בלבד.

הישג נוסף נרשם במסגרת תוכנית משרד החינוך "לתת חמש" לעידוד תלמידים לגשת לחמש יחידות בבגרות למתמטיקה. ראשון לציון כיכבה בערים שהציגו זינוק במספר הניגשים. בשנה האחרונה 25% מתלמידי י"ב נבחנים בחמש יחידות מתמטיקה וזאת לעומת 17% בשנה שעברה.

ד"ר נחום היא בעלת דוקטורט מהמחלקה להיסטוריה כללית באוניברסיטת בר אילן. היא בעלת תואר שני (M.A) ותואר ראשון (B.A), מהמחלקה להיסטוריה כללית, מטעם אוניברסיטת בר-אילן. כמו כן, נחום בעלת תעודת הוראה במסלול על יסודי, ובוגרת התכנית האקדמית הדו-שנתית להכשרת מנהלים במכללת בית ברל.

צילום: סיון פרג'

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here