השבוע תארח ראשון לציון את האירוע השנתי והארצי של חלוקת דגלים כחולים לחופי ישראל. ראשון לציון הצטרפה לתוכנית לראשונה לפני ארבע וחצי כאשר אחד מהחופים קיבל את הדגל הכחול. מאז פעל אגף חופים ואגמים, בראשות אלי שוורצברג, להשגת דגלים כחולים בכל החופים. רק שלוש ערים בישראל, כולל ראשון לציון, מחזיקות בדגלים כחולים בכל חופיהן.

באירוע שמקיימת עמותת אקואושן שהינה המנהלת של תכנית הדגל הכחול בישראל, יתארחו נציגים בערי חוף נוספות שצפויות לקבל גם הן דגלים כחולים. "הדגל הכחול" הינו תו איכות סביבתי בינלאומי שכדי לקבלו יש לעמוד בקריטריונים של איכות המים, ניהול סביבתי, בטיחות ושירותים וחינוך ומידע סביבתי. כמו כן, על החוף לעמוד בדרישות תדירות דיגום המים, לפחות חמישה דיגומים לעונה.

נזכיר כי עונת הרחצה נפתחה השבוע בשישה חופים מוכרזים. עיריית ראשון לציון היא היחידה בישראל המפעילה שירותי הצלה עד השעה שמונה בערב או עד החשיכה, הקרוב מבינהם, וזאת על מנת לאפשר לרוחצים לנצל את שעות הערביים הנעימות לרחצה. חופי ראשון לציון נחשבים לפופולאריים במיוחד הן בשל הנגישות מכביש 431 והתחבורה הציבורית והן בשל איכות המים ושפע פעילויות הפנאי והבילוי. בכל עונה פוקדים את חופי הרחצה של העיר לא פחות מ-2.5 מיליון רוחצים, כאשר חודשי השיא הם כמובן מאי ויוני. במהלך העונה מקיימת העירייה מסיבות קיץ, אירועי ספורט מגוונים, ריקודי עם בכל מוצאי שבת, קייטנות גלישה, קורס מציל חובב, יריד טיילת, מתחמי משחק מתנפחים על בסיס מי ים ועוד.

צילום: עידן גרוס

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here