בית הספר ויתקין שבשכונת רמת אליהו בעיר לבש בשבוע שעבר חג, לרגל ביקור משלחת רמת דרג של יהודים נכבדים מפדרציית מטרו ווסט ניו ג'רזי שבארצות הברית.

המשלחת, שאורגנה על ידע המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך, מורכבת מתורמים ומיהודים ידידי מדינת ישראל, הגיעה לישראל לאחר מסע מרתק בן ארבעה ימים באתיופיה, במסגרתו התחקו אחר השורשים של בני הקהילה האתיופית, ביקרו בכפרים שמהם יצאו בני הקהילה למסע העלייה ולמדו מקרוב מהם הקשיים שמלווים את בני הקהילה בישראל כתוצאה מהבדלי המציאות ופערי התרבות בין המדינות.

את המשלחת הובילו דן פוטרמן, מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך, המפעילה בבית הספר ויתקין את התכנית "עצמאות פלוס" ועמיר שחם, נציג הפדרציה בישראל. המשלחת התקבלה בחום על ידי צוות בית הספר ובהמשך הביקור ראו חברי המשלחת מקרוב כיצד מתנהלים שיעורי הקריאה בבית הספר במסגרת התכנית הייחודית אשר מותאמת למאפיינים ולצרכים הייחודים לבני הקהילה הלומדים בבית הספר.

חברי המשלחת ציינו לשבח את האופן בו מאפשרת התכנית לתלמידים מבני הקהילה להגיע להישגים לימודיים ולהשתלב בהווי הבית ספרי. הדבר ניכר במיוחד לאחר המסע שעברה המשלחת באתיופיה אשר העלה באופן משמעותי את המודעות לייחודיות של הקהילה האתיופית בישראל ולצורך לחזק אותה.

רגע השיא של הביקור היה טקס החלפת דגלים, שבמסגרתו העניקו נציגי השכונה, מאיר אדנה ואסתר טקלה, יחד עם דן פוטרמן, מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך,  דגל ישראל לראשי המשלחת, אשר יונף לקראת יום העצמאות ה 70 של ישראל בלוינגסטון, ניו ג'רזי שבארצות הברית.

דן פוטרמן, מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך : "  מרגש לראות אנשים שהשקיעו מזמנם לראות מקרוב את מצבם של בני הקהילה האתיופית, את ההיסטוריה שלהם. חשוב במיוחד היה לראות מקרוב את המאמצים שנעשים כעת להקנות שוויון הזדמנויות אמיתי לכל הילדים כי חינוך הוא המפתח לכל. אני משוכנע שהמסע הזה שהסתיים בביקור בבית הספר ובמפגש עם הילדים שהוכיחו כמה הם אוהבים ללמוד יהיו גם השלכות להמשך שיתוף הפעולה "

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here