עבודות הפיתוח שמקדמת החברה הכלכלית בשכונת נרקיסים בעיצומן. במערב השכונה, בין קצה רחוב ירושלים היום וגן בעברית, יבנה בית הספר העל יסודי ה-13 במספר- מקיף י"ג. הוא ישתרע על שטח של כ-20 דונם ויכיל כ-42 כיתות. השטח הבנוי יעמוד על כ-11 אלף מ"ר. בתכנונו יינתן דגש על תחומי מוקדי למידה ומפגשים חברתיים. כך למשל חלל הכניסה ישמש כמרכז המדיה והידע המשותף. העיצוב בחלל יורכב מצורות וצבעים שממריצים את הדמיון ומאתגרים את החושים ומאופיין באור טבעי שמוחדר מהתקרה ומהחזיתות. המדרגות תוכננו כך שהן צופות בחלל ומקשרות בין כל חלקי בית הספר. בין הקומות השונות יש יציאות למרפסות תלויות ולגשר הצופים לכניסה ומייצרים מבטים ואינטראקציה בין המפלסים.

ברוח זו, גם טרנד חללי העבודה המשותפים המוכרים לנו מעולם ההייטק כדוגמת WE WORK, יבוא לידי ביטוי בתכנון בית הספר. המסדרון המסורתי יתבטל ובמקומו תוכננו מרחבי שהייה רב תכליתיים מרווחים המקשרים בין חללי הכיתות ומעודדים שיתוף ומגוון פעילויות לימודיות וחברתיות .

בין חללי הכיתות והאזורים המשותפים יפרידו מחיצות שקופות בחלקן המאפשרות קשר של מבט ביניהם. קשר זה יוצר חללי למידה הזורמים אחד אל השני בדומה לחללי עבודה שיתופיים עכשוויים. כדי לרמוז על אופי המקום כמרכז יזמות ופיתוח, הוא עוצב במראה תעשייתי מיוחד המעורר יצירתיות, ומאפשר מקום למחשבה ודמיון.

מקיף י"ג נחנך כבר השנה, במבנה זמני ברחוב גרינשפן היכן ששכן מבנה טומשין הישן, והוא במתכונת בית ספר צומח. כיום לומדים בו תלמידי שכבת ז'. מנהלת בית הספר שרון שמואלי מספרת כי בית הספר יעודד ויוביל למצוינות לימודית בדגש על לימודי המדעים ושילוב מיומנויות טכנולוגיות ואמנויות. בית הספר יקיים פעילויות חברתיות המעודדות מנהיגות תלמידים ואזרחות פעילה. המטרה להעניק יחס אישי לכל תלמיד וסביבה לימודית תומכת שתוביל אותו למיצוי הישגיו של כל תלמיד ותלמידה.

כמו כן מסלול חטיבת הביניים בבית הספר יכוון את התלמידים למנהיגות מדעית טכנולוגית החושפת את התלמידים לנושאים מתקדמים בתחום המדע והטכנולוגיה וסוללת להם את הדרך להיות חלק מדור המנהיגות וההובלה העתידי.

שכונת נרקיסים היא אחת מארבע שכונות שיקומו בשטח המחנה המתפנה, היא תכלול כ-4,000 יחידות דיור וכן 29 אלף מ"ר מסחר ו- 56 אלף מ"ר תעסוקה. יתר השכונות הן שכונת הרקפות, הנוריות והחצבים שבהן יוקמו עוד אלפי יחידות דיור.

מ"מ ראש העירייה, מוטי עג'מי, אמר כי מערכת החינוך בעיר בוחנת כל העת תהליכי למידה חדשניים, יצירתיים ושיתופיים על מנת למצות את מלוא הפוטנציאל של התלמידים. מרחבי עבודה ולמידה שיתופיים הוכחו כבר בכל העולם ואנו משוכנעים שגם בראשון לציון יצאו התלמידים וצוות בית הספר נשכרים מהתכנון החדשני".

מחזיקת תיק החינוך, חברת המועצה, הפרופ' תמי רונן, הוסיפה כי אין חשובה יותר מן המשימה החינוכית ואיחלה לצוות החינוכי בבית הספר שיובילו תהליכים חינוכיים מלאי אתגרים ומעוררי חשיבה, יוזמה והצלחה.

הדמיות: שמעון מרגולין אדריכלות בעמ

תגובות

תגובות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here